Msze św. sprawowane są:
niedziela - godz. 10.00
święta - godz. 11.00
W dni powszednie okazjonalnie:
w zimie - godz. 16.00
w lecie - godz. 18.00
Spowiedź dla dorosłych:
I niedziela każdego miesiąca
Nabożeństwa do NMP:
w maju i w październiku:
środy, piątki, niedziele
Uroczystość patronalna:
8 września
Narodzenie NMP
29 stycznia 2013 r. nasza parafia złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Kraina Nafty” w Miejscu Piastowym o przyznanie pomocy w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów”. Tytuł operacji brzmi: Promowanie wydarzenia historycznego – jubileuszu 90-lecia istnienia Parafii poprzez remont i adaptację sali parafialnej i utworzenie w niej Izby Pamięci w celu zachowania dziedzictwa kulturowego i historycznego Parafii Polskokatolickiej p.w. „Dobrego Pasterza” w Łękach Dukielskich.
Celem operacji jest zachowanie dziedzictwa kulturowego i historycznego, zachowanie tradycji i tożsamości społeczności lokalnej oraz podniesienie wiedzy mieszkańców obszaru LGD (sześć okolicznych gmin: Dukla, Miejsce Piastowe, Iwonicz-Zdrój, Jedlicze, Chorkówka, Jaśliska) o jednej z najstarszych parafii polskokatolickich w Polsce – Parafii w Łękach Dukielskich. Termin zakończenia projektu przewidziano na koniec września 2014 r. Nasz udział finansowy w projekcie to suma 6.000 zł, tj. 20 % wartości całkowitej. Udało się nam dzięki wielkiemu zaangażowaniu Księdza Proboszcza oraz firmy remontowo-budowlanej wykonującej adaptację sali, zrealizować projekt już na początku lipca.
Zwracamy się tą drogą do wszystkich ludzi dobrej woli, aby dopomogli nam w zebraniu tej kwoty, która stanowi nasz wkład własny do projektu. W ramach przygotowań do przyszłorocznego jubileuszu wymieniliśmy już okna w kościele, przygotowując je do wstawienia witraży, gdy uzbieramy na nie fundusze, oraz pomalowaliśmy wewnątrz świątynię. Był to dla naszej małej wspólnoty bardzo duży wydatek finansowy i dlatego obecnie mamy problemy z uzbieraniem wkładu własnego do Izby Pamięci.
Później, gdy Izba Pamięci rozpocznie swoje funkcjonowanie (następny czekający nas trudny etap to tworzenie muzeum), będziemy w tym miejscu strony na bieżąco informować o jej działalności. Zamierzamy w niej urządzać wystawy czasowe, spotkania z ludźmi zasłużonymi dla kultury, szczególnie religijnej, którzy swoimi działaniami propagują ideę ekumenizmu. Wyświetlać będziemy też filmy o tej tematyce dla młodzieży szkolnej i turystów odwiedzających Izbę. W Izbie część eksponatów i gablot poświęcona będzie ekumenizmowi - w wymiarze ogólnoświatowym, polskim i naszym lokalnym. Izba stanie się pewnego rodzaju muzeum tolerancji i ekumenizmu, unikatowym w Polsce.
Dokładając swoją cegiełkę (z adnotacją – Izba Pamięci) możecie Państwo również mieć wkład w to Boże dzieło (nr konta parafialnego znajduje się w zakładce Kontakt).
Serdeczne Bóg zapłać!
Ks. Proboszcz Roman Jagiełło
Łęki Dukielskie, 2014-07-06
2025-04-20, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
J 20,1-9
Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono». Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.